Kultura a Zábava - Kina

V Sydney se nachází mnoho míst kam zajít do kina. Mezi mé nejoblíbenější patřilo kino na George Street, které patří do skupiny multiplexů Greater Union, kterých je v Sydney resp. v celé Austrálii velké množství. Ceny lístků se pohybují kolem 15AUD a promítají zde filmy všech žánrů. Jedná se o standardní multiplex, který známe z našich končin.

Domovské stránky Greater Union naleznete na: http://www.eventcinemas.com.au/

Dalším mnou často navštěvovaným kinem byla Verona na Oxford Street. Jedná se o útulné kino, které na Vas dýchne opravdovou atmosférou. V prvním patře se nachází bar a celkově kino působí příjemným a útulným dojmem. Jsou zde menší sály a repertoár je více zaměřen na "náročnější" publikum. Promítají se zde více zahraniční (i ty evropské) snímky. Hollywood zde tolik nehledejte. Cena za vstupné je 17AUD (cena k 1/2010).

Domovské stránky kina Verona naleznete na: http://www.palacecinemas.com.au/

Dalším kinem je Dendy, které se nachází nedaleko Opery, kousek od vlakové zastávky Circular Quay. Je to kino nové, moderní, které promítá nejnovější filmy.

Domovské stránky kina Dendy naleznete na: http://www.dendy.com.au/

A to nejlepší na konec. Imax. Toto kino s největším promítacím plátnem na světě Vas vtáhne a zážitek je impozantní. Měl jsem tu možnost zajít do tohoto kina dvakrát a stálo to opravdu za to. Imax se nachází v samotném srdci Darling Harbouru. Cena za jednotné vstupné 19,50AUD (cena k 1/2010).

Domovské stránky Imaxu naleznete na: http://www.imax.com.au/Greater Union Imax

Λ nahoru

Divadla

Co se divadel/opery týče, tak jasnou volbou je Sydney Opera House. Osobně jsem zde žadnou operu neviděl, ale měl jsem tu možnost vidět útroby této impozantní stavby. Co se týče cen, tak ty se pohybují v závislosti na představení a dni v týdnu. Každopádně si připravte na ceny v rozmezí 100-300AUD.

Domovské stránky kina Sydney Opera House naleznete na: http://www.sydneyoperahouse.com/

Λ nahoru

Taronga ZOO

Zoologická zahrada se nachází približně 15 minut trajektem ze Circular Quay. Zahrada je postavena na kopcovitém terénu a při vstupu do zahrady nejprve nastoupíte na lanovku, která Vas vyveze do startovacího bodu. Co opravdu stojí za návštěvu tohoto místa je překrásný pohled na město. Zahrada je otevřena denně od 9 do 17 hodin a cena za jednotný vstup 41AUD. (otevírací doba a cena aktuální k 1/2010).

Domovské stránky Taronga ZOO naleznete na: http://www.taronga.org.au/Taronga ZOO Taronga ZOO Pohled na město ze ZOO

Λ nahoru

Sydney Tower

Sydney Tower se nachází v samotném centru města a její nejvyšší bod je také nejvyšším místem v Sydney. Prohlídku lze spestřit krátkou 3D prohlídkou Sydney zvanou Oz-Trek. Cena za vstup je 25AUD (cena k 1/2010).

Domovské stránky Sydney Tower naleznete na: http://sydneytower.myfun.com.au/Sydney Tower

Λ nahoru

Sydney Aquarium

Dalším hojně navštěvovaným místem je Sydney Aquarium, které v Darling Harbouru. Můžete zde vidět krásu podmořského světa bez nutnosti smočení Vašeho těla. Je zde k vidění mnoho druhů žraloků, reynoků a tuleňů a dalších více než 650 druhů ryb. Aquarium je otevřeno denně od 9 do 22 hodin a cena za vstup činí 31,95AUD (otevírací doba a cena aktuální k 1/2010).

Domovské stránky Sydney Aquaria naleznete na: http://sydneyaquarium.myfun.com.au/Aquarium Aquarium Aquarium

Λ nahoru

Luna Park

Místo které určitě nepřehlédnete, obzvláště ve večerních hodinách při cestě trajektem. Park se nachází na severní straně, pár kroků od Sydney Harbour Bridge. V noci je park krasně osvětlen a každý si zde najde nějakou tu atrakci, která Vas zaujme. Samotný vstup do parku je zdarma, platí se jen za jednotlivé atrakce.

Domovské stránky Sydney Aquaria naleznete na: http://www.lunaparksydney.com/Luna Park Luna Park Luna Park

Λ nahorupočítadlo.abz.cz